>
'''Şişme Oyun Parkı nedir?'''

Şişme oyun parkı günümüz teknolojisinde eğlence sektöründe kullanılmaya başlayan ve tüm dünya tarafından kullanılan çocukların sağlıkları ve eğlence anlayışını eğitim ve sporla birleştiren bir eğlence aracıdır. Şişme oyun parkları 1982 li yıllarda öncelikli olarak Amerika ve diğer batılı ülkelerde kullanılmaya başlayan bir eğlence parkı konseptidir. Şişme oyun alanları şu sıralar Türkiye de oldukça yaygın kullanılmaktadır.. 1990 lı yılllarda Türkiye’nin tanımış olduğu Şişme Oyun Parkı sistemleri günümüzde lunapark anlayışını daha güvenli ve daha eğlenceli bir hale getirmektedir. Daha çok 0-12 yaş grubuna hitab eden oyun parkları, ailelerin çocukları için hiç bir endişe taşımadan eğlenmelerini sağlamaktadır. Bu tip oyun parklarının binlerce çeşidi bulunmaktadır. Hiçbir metal veya ahşap içermeyen oyun parkı sistemleri ,kullanılan materyal olan pvc membranlardan üretilmektedir. Üretim konusunda lider ülkeler arasında başta Amerika ve Çin olmak üzere İngiltere,Hollanda,İtalya,Almanya ve Hindistan  bulunmaktadır. İlk şişme oyun parkı 1982 yılında Amerikanın Orlando eyaletindeki S.John Earth tarafından üretilmiştir.

'''Nerelerde Kullanılır ?'''

- Lunaparklar
- Kreşler
- Okullar
- Belediyeler
- Festivaller
- Organizasyonlar
- Kapalı salonlar
- Alışveriş Merkezleri
- Eğlence Merkezleri
- Parti evleri

'''Materyali Nedir.'''

Şişme oyun parkları tüm dünyada pvc membran malzemeden üretilmeye başlamıştır. Günümüzde birçok üretici firma, ürünlerini uygun rakamlara satabilmek adına ince pvc kumaş kullanmaya başlamıştır fakat dayanıklılığı oldukça zayıftır. Kullanılması gereken malzeme ürünün büyüklüğü ve taşıma kapasitesi ile alakalı bir konudur(Avrupa standartları 0.55mm-1.00mm kalın TPU denilen pvc türleridir) .Pvc malzeme kullanmak hem sağlık hemde dayanıklılık açısından büyük önem taşımaktadır. Dikkat edilmesi gereken hususlar;CE standartlarına uygun bilgisayar tasarımlı olmaları,ürünlerin DECLERATION belgesinin olması,Tüm parçaların çift dikiş olması,ürünlerin iç kısımlarında da en kaliteli ve yüksek gramajlı malzeme kullanılması,tüm paneller birbirlerine fitillerle üç kez çift dikiş ile birleştirilmiş olması,aşırı yük alan bölümlerde emniyet kemeriyle takviye edilmiş olması,tüm gergin ipleri ve bağlantı noktaları yüksek dayanıklılıkta olması,yürüme ve tırmanma bölümlerinde kaliteli sünger basamaklar olması,gerekli yerlerde ekstra şişirme olmalıdır.

'''Şişme Oyun Parklarının avantajları,'''

Bu tip oyun parkları kurulacağı alana kolaylıkla taşınabilen ve sadece bir kişi tarafından kurulabilen eğlence parklarıdır. Yapılması gereken herhangi bir zemine (kum,çimen,çakıl,ahşap,beton v.b) açılarak motorunu bağlamak yoluyla hazırlanır. Ürünler büyüklüğüne göre 2-30 dakika arasında blowerler sayesinde şişer ve kullanıma hazır olur. Takılan blowerler oyun parkı kurulu ve kullanımda olduğu sürece çalışır eksilen havayı tamamlar. Kullanılan blowerlar teknolojinin bize sunduğu nimetlerden olduğundan tüketimi oldukça düşüktür.
En önemli avantajı ise çocukların düşmekten ve kendilerini yerlere atmaktan zevk almalarını sağlarken hiç bir yaralanma riskinin olmamasıdır. Ailelerden alınan en güzel tepki ise çocuklarını şişme oyun parklarına gönül rahatlığıyla teslim etmeleridir.

Neden Şişme Oyun Parkı,

Tüm dünya tarafından kabul edilen oyun parkı sistemleri sağlıklı ve yaralanma riski taşımadığından en tercih edilen oyun parkı sistemleridir. En büyük yaşanabilecek arızası ise ürünün kullanımı sırasında (ayakkabı ile girmek gibi) oluşan küçük yırtılmaların tamiridir. Bunlarda kullanan kişi tarafından ürünlerin yanında gelen tamir kitleriyle onarılması durumunda giderilmektedir.

şişme oyun parkurları, şişme oyun parkı, şişme reklam ürünleri, reklam balonu, dev balon, zıpzıp, kaydırak, top havuzu, tırmanma dağı, zeplin, balon modelleri ve fiyatları
Zeplin Park yeni nesil eğlence Şişme Çocuk Oyunları, şişme kaydırak, zıpzıp, top havuzu, canlı langırt, sumo güreşi, tırmanma duvarı, Oyun Parkı, Çocuk Parkı, Şişme Çocuk Oyun Parkı ve Şişme Oyuncakların da üretimini yapmaktadır
Zeplin PARK
Şişme Oyun Parkı Ve Şişme Reklam Ürünleri İmalatı
Adres: Gaziler Caddesi No:530 Yenişehir - İZMİR
Tel & Fax: +90232 431 12 00
ANA SAYFA
ZIPZIP
MODELLERİ
TOP HAVUZU
MODELLERİ
KAYDIRAK
MODELLERİ
ŞİŞME BÜYÜK
OYUN PARKI
ŞİŞME AKTİVİTE
OYUNLARI
DEV REKLAM
BALONU
ÖZEL ŞEKİLLİ
BALONLAR
YOL TAKI
YOL KEMERİ
ŞİŞME ÇADIR
MODELLERİ
ŞİŞME
YARIŞ PİSTİ
ŞİŞME
SİNEVİZYON
ŞİŞME
OYUN ALANI
TRAMBOLİN
MODELLERİ
SOFT PLAY
OYUN ALANI
ZEPLİN
MODELLERİ
LED BALON
MODELLERİ
FLY TUBE
DANS EDEN ADAM
ŞİŞME PARK SETLERİ
ŞİŞME MİNİ
TIRMANMA DAĞI
ŞİŞME RAMPA
© Copyright
2008-2015
0232 (izmir)
431 1 200
info@zeplinpark.net